Szukaj

Jak pić soki?


Jak wiecie, soki to podstawa naszej diety witariańskiej. Świeżo wyciśnięty sok pozbawiony błonnika wchłania się w jelicie cienkim na poziomie 100%, co czyni go najdoskonalszym pokarmem dla ciała. Witaminy i składniki mineralne zawarte w soku trafiają bezpośrednio do naszych komórek, odżywiając je, a jednocześnie usuwając martwe komórki i produkty przemiany materii. Czy może być coś lepszego od popijania szklaneczki świeżo wyciśniętego soczku, leżąc na zielonej trawie w pobliżu wspaniałego Jeziora Zegrzyńskiego, przysłuchując się występom naszych fantastycznych prelegentów? Oczywiście zapewnimy Wam taką możliwość.


A dla tych, którzy jeszcze nie rozpoczęli sokowania, a chcieliby zacząć od dzisiaj, przedstawiamy najważniejsze informacje z tym związane.


Zasady wyciskania soków i łączenia składników.


Nie łączymy ze sobą warzyw i owoców – wyjątkiem jest jabłko. Jabłko jest wspaniałym dodatkiem smakowym do każdego soku. Dodaje cudownej, naturalnej słodkości oraz enzymów nazywanych pektynami, które wspomogą trawienie. Dzieciom można dodać do soku warzywnego troszkę ananasa, aby zachęcić je do picia.


Melony i arbuzy wyciskamy oddzielnie. Nie łączymy ich nawet z innymi melonami, ponieważ zawierają różniące się od siebie enzymy.


Wszystkie warzywa i owoce dokładnie myjemy. Można zastosować płukanki w wodzie z octem lub sodą oczyszczoną, co opisaliśmy na blogu:

https://www.odmladzanienasurowo.com/blog/jak-pozbyć-się-toksycznych-chemikaliów-z-warzyw-i-owoców