Szukaj

Witariada pod namiotem.


W czasach zagranicznych wakacji all-in-clusive zapominamy powoli, jaką frajdę daje nocowanie pod namiotem. Jest to styl wypoczynku nieco wycofany, niesłusznie kojarzony z niewygodami czy brakiem luksusu. Dzisiejsza technika pozwala na produkcję nowoczesnego sprzęt i coraz bardziej zaskakujących rozwiązań. Propozycja tego typu wypoczynku, dotyczy każdego.... singli, par, całych rodzin, również z małymi dziećmi. Bez potrzeby pokonywania granic, własnych słabości, stawiania coraz wyżej poprzeczki czy sprawdzania wytrzymałości i odporności uczestników... po prostu relaks spokój i przyjemność, czyli coś, co chcemy Wam zafundować na Witariadzie!


Aby jednak pobyt udał się doskonale i abyście mogli mile go wspominać, postanowiliśmy udzielić Wam kilka praktycznych wskazówek.


Śpiwór jest najważniejszy


Wybór śpiwora musi być przemyślany. Zakładamy, że nie będziecie kupować wyczynowych śpiworów do ekstremalnych podróży za setki złotych. Jednak warto poczytać fora i poradniki. Na każdym śpiworze producent powinien podać parametry, czyli temperatury, na które dany śpiwór jest przeznaczony. Przemieszczając się samochodem możecie sobie pozwolić na zakup śpiwora, który po spakowaniu będzie zajmował więcej miejsca, będzie cięższy, a co za tym idzie cieplejszy. Pamiętajcie, że w ciepłe noce śpiwór można zawsze rozpiąć czy zrzucić. Każdy powinien dobrać go według własnych potrzeb. Pamiętajcie, aby pytać sprzedawców o rzeczywiste parametry. Zmarzluchy niech zabiorą pierzynę, jeśli zmieści się w samochodzie.


Wyposażenie namiotu


Podkład to kolejna ważna rzecz to do spania. Polecamy tzw. maty samopompujące. Jest już w tej chwili duży ich wybór na rynku. Przy zakupie takiej maty należy zwrócić uwagę na jej grubość po napompowaniu. Optymalna będzie mata o grubości 10 cm. Maty po rozwinięciu z rulonu, rozprężają się i same nabierają powietrza, oczywiście pod koniec trzeba kilka wdechów wykonać aby nabrały odpowiedniej grubości. Ich zaletą jest to, że nie "pływamy" na nich jak na standardowym materacu, spanie jest wygodne i komfortowe, doskonale izolują oraz szybko się rozkładają. Wadami są gabaryty maty, głównie ciężar, są cięższe od karimaty piankowej i kilka razy droższe, ale warto wydać "parę groszy" więcej, komfort spania będzie zupełnie inny, a