top of page

Ania Wyszkoni

Ania-wyszkoni.png
  • Youtube
  • Instagram
  • Ania Wyszkoni Facebook

Anna Wyszkoni weszła w 2024 rok z nowym albumem poświęconym legendzie polskiej muzyki, Markowi Jackowskiemu. W ciągu 28 lat działalności artystycznej wydała łącznie 13 płyt i wylansowała wiele przebojów, które na stałe zapisały się w kanonie polskiej muzyki, a kilka z nich można już uznać za kultowe.

 

Każdy koncert Ani Wyszkoni to elegancki i emocjonalny spektakl na najwyższym poziomie muzycznym i wizualnym. Ania zabiera widzów w blisko dwugodzinną, muzyczną podróż. Podczas koncertu nie zabraknie najważniejszych i najbardziej znanych piosenek, jak: „Czy ten pan i pani”, „Biegnij przed siebie”, „Wiem, że jesteś tam”, „Agnieszka”, „Nie chcę cię obchodzić” (przebój lata 2018 Radia RMF FM i Telewizji Polsat), „Oczy szeroko zamknięte”, „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Zapytaj mnie o to kochany”, „W całość ułożysz mnie”, ale i najnowszych „Było minęło”, „Z cegieł i łez”, „Dla ciebie”.

 

Wokalistka ma w swoim dorobku imponującą ilość przebojów, nagród i wyróżnień oraz ponad pół miliona sprzedanych płyt. Jej płyty „Pan i Pani” i „Życie jest w porządku” osiągnęły status podwójnie platynowych, a „Jestem tu nowa” pokryła się „złotem”. W 2021 roku, z okazji jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej, ukazał się dwupłytowy album z największymi przebojami Ani pt. „Nieznosna lekkość hitu”.

 

Rok później artystka wydała kolejny premierowy album pt. „Z cegieł i łez”, któremu towarzyszy cykl koncertów w najbardziej prestiżowych salach w Polsce. Anna ma również w swoim repertuarze wyjątkowe duety, m.in. z Michałem Bajorem, Markiem Jackowskim, Piotrem Cugowskim czy przedstawicielem młodej sceny alternatywnej, Tymkiem.

bottom of page