top of page

Justyna Pargieła

justyna pargiela
  • Instagram Justyna Pargieła
  • Justyna Pargieła Dziczejemy Witariada
  • Facebook - Witariada
  • Witariada Justyna Pargieła

Justyna Pargieła, twórczyni marki DziczeJemy. Ziołoznawczyni, zielarka – fitoterapeutka.  Psychodietetyczka. Naturoterapeutka. Wykładowczyni w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Autorka książki DziczeJemy w kuchni (2022). Terapeutka uwalniania emocji CECP.

Z ziołami związana od zawsze, wychowana w leśniczówce w bliskości natury, drzew i roślin. Od lat prowadzi działalność edukacyjną – wykładową i warsztatową w zakresie dzikich roślin jadalnych, produkcji octów ziołowych, nietypowych kiszonek, zielarstwa tradycyjnego oraz kadzideł. Zafascynowana etnobotaniką i żywnością naszych przodków, szczególnie tą jadaną podczas głodu, a także dawnymi metodami przechowywania żywności, takimi jak suszenie oraz kiszenie.

 

Zbiera rośliny dziko rosnące, używa jak zwykłych warzyw, uważając, że ich energia oraz skład mineralny jest o wiele bardziej wartościowy niż roślin uprawnych. Zioła, pączki, żywice wykorzystuje zarówno w fitoterapii, jak i do wytwarzania naturalnych kadzideł, które dawniej powszechnie były używane do odkażania powietrza w domach. Matka dwojga dorosłych dzieci, utalentowanych muzyków – Karoliny i Wojciecha.

bottom of page